Badminton Schedule

Fall 2022 Badminton Doubles - Wednesday

Wednesday, September 21

  Court 1 Court 2 Court 3
6:00 PM
  The Unit [0]
vs
  All Spice [3]
7:00 PM
  S&M [3]
vs
  Indy Team #2 [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, September 28

S&M forfeited to Capers.
  Court 1 Court 2 Court 3
6:00 PM
7:00 PM
  Smash Bros. [3]
vs
  All Spice [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, October 5

Salvation Squad forfeited to S&M.
  Court 1 Court 2 Court 3
6:00 PM
  The Unit [0]
vs
  Indy Team #3 [3]
  Gulab Jamun [0]
vs
  Capers [3]
7:00 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, October 12

  Court 1 Court 2 Court 3
6:00 PM
  S&M [3]
vs
  The Unit [0]
7:00 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, October 19

  Court 1 Court 2 Court 3
6:00 PM
7:00 PM
  The Unit [1]
vs
  Fire and Ice [2]
  All Spice [0]
vs
  Capers [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, October 26

Salvation Squad forfeited to TeamworkMakesTheDreamwork.
Indy Team #3 forfeited to Gulab Jamun.
  Court 1 Court 2 Court 3
6:00 PM
  S&M [3]
vs
  Fire and Ice [0]
7:00 PM
  Capers [3]
vs
  The Unit [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, November 2

  Court 1 Court 2 Court 3
6:00 PM
  All Spice [2]
vs
  Gulab Jamun [1]
  The Unit [2]
vs
  Smash Bros. [1]
7:00 PM
  Indy Team #3 [1]
vs
  S&M [2]
  Capers [3]
vs
  Fire and Ice [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, November 9

TeamworkMakesTheDreamwork forfeited to Smash Bros..
  Court 1 Court 2 Court 3
6:00 PM
  S&M [3]
vs
  Gulab Jamun [0]
7:00 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, November 16

  Court 1 Court 2 Court 3
6:00 PM
  Gulab Jamun [2]
vs
  The Unit [1]
  S&M [1]
vs
  Smash Bros. [2]
7:00 PM
  Capers [3]
vs
  Indy Team #3 [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, November 23

S&M forfeited to Victorious Secrets.
  Court 1 Court 2 Court 3
6:00 PM
  Indy Team #2 [3]
vs
  The Unit [0]
  Smash Bros. [1]
vs
  Capers [2]
7:00 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, November 30

Salvation Squad forfeited to Gulab Jamun.
  Court 1 Court 2 Court 4 Court 5 Court 6
7:00 PM
  Capers [3]
vs
  Indy Team #2 [0]
  All Spice [0]
vs
  S&M [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, December 7

Indy Team #3 forfeited to The Unit.
Indy Team #2 forfeited to All Spice.
  Court 1 Court 3
6:00 PM
  Capers [3]
vs
  Smash Bros. [0]
7:00 PM
  S&M [1]
vs
  Salvation Squad [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, December 14

PLAYOFFS
Playoff Semi-final Schedule
Semi-Final Matchups: 1st vs 4th (A), 2nd vs 3rd (B), 5th vs 8th (C), 6th vs 7th (D), 9th vs 12th (E), 10th vs 11th (F). All teams participate in playoff games. Game times will be posted 48 hours after the last regular season game.
The Unit forfeited to Fire and Ice.
  Court 1 Court 2 Court 3
6:00 PM
  Victorious Secrets [3]
vs
  Indy Team #2 [0]
Game C: 5 vs 8
  S&M [0]
vs
  Gulab Jamun [3]
Game D: 6 vs 7
Game E: 9 vs 12
7:00 PM
  Capers [3]
vs
  All Spice [0]
Game A: 1 vs 4
  Smash Bros. [0]
vs
  TeamworkMakesTheDreamwork [3]
Game B: 2 vs 3
  Indy Team #3 [0]
vs
  Salvation Squad [3]
Game F: 10 vs 11

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, December 21

PLAYOFFS
Playoff Finals Schedule
Finals Matchup: Winner A vs Winner B - Championship Game, Loser A vs Loser B - 3rd Place Game, Winner C vs Winner D - 5th Place Game, Loser C vs Loser D - 7th Place Game, Winner E vs Winner F - 9th Place Game, Loser E vs Loser F - 11th Place Game
Gulab Jamun forfeited to Victorious Secrets.
Salvation Squad forfeited to Fire and Ice.
S&M forfeited to Indy Team #2.
  Court 1 Court 2 Court 3
6:00 PM
5th Place Game
7th Place Game
9th Place Game
7:00 PM
  Capers [3]
vs
  TeamworkMakesTheDreamwork [0]
Championship Game
  All Spice [1]
vs
  Smash Bros. [2]
3rd Place Game
  The Unit [1]
vs
  Indy Team #3 [2]
11th Place Game

Visitor (first team) vs Home (second team)